Aktualności


Finał wojewódzki konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi”
8 czerwca 2017

7 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”.

Głównymi organizatorami konkursu w województwie łódzkim byli: Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Puchary dla szkół ufundowane zostały przez wojewodę łódzkiego prof. Zbigniewa Rau.

W imieniu łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi w uroczystości brał udział mł. bryg. Wojciech Wieloch.

Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:

  • I grupa: klasy 0 - III szkoły podstawowej (6-9 lat),
  • II grupa: klasy IV - VI szkoły podstawowej (10-13 lat).

W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 2192 uczniów ze 157 szkół podstawowych województwa łódzkiego. Komisja na etapie wojewódzkim postanowiła nagrodzić i wyróżnić po 15 uczniów w każdej z dwóch kategorii wiekowych.

Laureaci w I grupie wiekowej (klasy 0–III)

  • I miejsce – Krzysztof Strasik, uczeńklasy I SP nr 2 w Strykowie;
  • II miejsce – Lena Matyja, uczennicaklasy II SP w Lututowie, filii w Niemojewie;
  • III miejsce – Weronika Kalfas, uczennicaklasy III PSP w Janisławicach;
  • IV miejsce – Franciszek Kaźmierczak, uczeńklasy I SP w Błędowie;
  • V miejsce – Andżelika Zelewska, uczennica klasy I SP Specjalnej w Brzezinach.

Wyróżnienia w I grupie wiekowej

  • Miłosz Gąsiorek z klasy 0 Szkoły Podstawowej w Guzewie;
  • Daria Smyk z klasy II Szkoły Podstawowej w Klementynowie;
  • Pola Buczyńska z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim;
  • Filip Kośka z klasy III Szkoły Podstawowej w Poświętnem;
  • Marlena Jaglińska z klasy III Szkoły Podstawowej w Białej Parceli;
  • Dawid Rozpędek z klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach;
  • Michał Kaźmierczak z klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czernicach;
  • Wiktoria Woźniak z klasy III Szkoły Podstawowej w Jeziorsku.

Laureaci w II grupie wiekowej (klasy IV–VI)

  • I miejsce –Kinga Staszek, uczennicaklasy VI SP w Drużbicach;         
  • II miejsce – Julia Lis, uczennicaklasy VI SP nr 1 w Rawie Mazowieckiej;
  • III miejsce – Julia Maciejak,, uczennicaklasy V SP w Słupi;
  • IV miejsce – Jakub Kotyna, uczeńklasy V SP w Regnowie;
  • V miejsce – Mateusz Michalski, uczeńklasy IV PSP w Nowym Dworze.

Wyróżnienia w II grupie wiekowej

  • Paulina Janowska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Jeżowie;
  • Katarzyna Kowalska z klasy IV Szkoły Podstawowej w Sadkowicach;
  • Gracjan Garlikowski z klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku;
  • Zuzanna Fercikowska z klasy IV Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych;
  • Julia Grabowicz z klasy V Szkoły Podstawowej w Domaniewicach;
  • Maria Szumielewicz z klasy VI Szkoły Podstawowej w Szadku;
  • Aleksandra Machnicka z klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej;
  • Kamil Izydorczyk z klasy V Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej;
  • Róża Ściślińska z klasy V Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich;
  • Wiktoria Walczak z klasy VI Szkoły Podstawowej w Modlnej.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień dzieci uczestniczyły w pokazie kwalifikowanej pierwszej pomocy w wykonaniu funkcjonariusza PSP. Podczas finału odbywała się również wystawa sprzętu i umundurowania strażackiego.

Laureaci etapu wojewódzkiego: Krzysztof Strasik ze szkoły w Strykowie, Weronika Kalfas ze szkoły w Janisławicach, Kinga Staszek ze szkoły w Drużbicach, Julia Lis ze szkoły w Rawie Mazowieckiej i Julia Maciejak ze szkoły w Słupi zostali wyróżnieni w etapie centralnym konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!